26.10.2019

Sposoby na usuwanie brudu z dziecięcych ciuszków i zabawek

Plamy z kaszki, zupki, błota czy trawy to bardzo często zmora młodych mam. Problem w tym, że te zabrudzenia są trudne do usunięcia z dziecięcych ubranek lub zabawek, ponieważ nie można ich prać w silnych detergentach. Wynika to z faktu, że skóra malutkiego dziecka jest niezwykle delikatna i podatna na podrażnienia. Nawet mała ilość agresywnego detergentu lub środka zmiękczającego tkaninę może spowodować wysypkę lub inną reakcję alergiczną. Z tego względu niezwykle ważne jest stosowanie hipoalergicznych środków do prania, które nie zawierają drażniących substancji chemicznych, wybielaczy optycznych czy kompozycji zapachowych. Takim detergentem dedykowanym dzieciom od pierwszych dni życia jest Płyn do prania ubranek dziecięcych z linii Flo Baby. Ważnym aspektem jest również informacja na produkcie, że został on przebadany dermatologicznie.

Jak zatem prać niemowlęce ubranka?

Jeśli chcesz w krótkim czasie pozbyć się plam, namocz brudną odzież w zimnej wodzie. Temperatura wody jest ważnym aspektem, ponieważ w ciepłej lub gorącej wodzie zabrudzenie wniknie głębiej, utrwali się i będzie jeszcze trudniejsze do usunięcia. Do czyszczenia ubranek należy używać odpowiedniego detergentu. Pranie bawełnianej odzieży dziecięcej w temperaturze minimum 60°C sprawi, że wszystkie plamy znikną. Pamiętaj, aby wszystkie nowe ubranka dziecięce prać przed pierwszym założeniem. Jest to ważne, ponieważ mogą one być siedliskiem drobnoustrojów chorobotwórczych, szczególnie jeśli dostęp do ciuszków w sklepie mógł mieć każdy. Kolejnym ważnym aspektem jest płukanie tkanin minimum dwa razy. Ten zabieg daje gwarancję, że wszystkie pozostałości detergentów, które wniknęły w sploty włókien, zostały usunięte. Na koniec dokładnie wysusz ciuszki i wprasuj. Czyste, miękkie tkaniny przyniosą komfort Twojemu maluszkowi.

A co z zabawkami?

Jest kilka sposobów na czyszczenie akcesoriów dziecięcych. Można używać specjalnych detergentów, np. linii Flo Baby lub stosować czyszczenie parowe. Wszystkie zabawki pluszowe należy prać w pralce lub czyścić parą minimum raz w tygodniu, gdy dziecko jest malutkie i przedmioty, które je otaczają bierze do buzi. U starszych dzieci czyszczenie pluszaków powinno odbywać się co 3-4 tygodnie. Maskotki należy prać zgodnie z zaleceniami producenta. Akcesoria oraz elektroniczne zabawki, których nie wolno moczyć należy czyścić delikatnym, hipoalergicznym środkiem myjącym, takim jak Płyn do mycia smoczków, butelek i naczyń Flo Baby. Wystarczy nanieść niewielką ilość preparatu na wilgotną ściereczkę, wyczyścić zarudzenie, przetrzeć na mokro a później osuszyć.

Zdrowie dzieci jest najcenniejsze, dlatego tak ważne jest dokładne czyszczenie ciuszków i zabawek maluszków, by mieć pewność, że w ich domu nic im nie zagraża.