O NAS

PCC Consumer Products Kosmet to jeden z wiodących producentów chemii gospodarczej i kosmetyków. Spółka istnieje na rynku od ponad 20 lat. Jest częścią międzynarodowej Grupy Kapitałowej PCC SE – jednego z największych producentów środków chemicznych w Europie, która obecnie skupia pod swoimi skrzydłami ponad 80 spółek, działających na czterech kontynentach, w 24 krajach świata – głównie w obszarach 3 dywizji – chemii, energii i logistyki. Obecność w grupie zapewnia naszej firmie szereg wewnętrznych synergii, jak integracja surowcowa, dostęp do najnowocześniejszych technologii oraz bogatego zaplecza badawczo-rozwojowego, co jest fundamentem naszej przewagi konkurencyjnej. Firma stale inwestuje w rozwój swojego potencjału produkcyjnego oraz badawczo‑rozwojowego, aby podnosić jakość wyrobów oraz zwiększać efektywność działania, efektywność energetyczną i spełnianie wymogów ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Spółka podejmuje dobrowolne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, a produkcja w firmie prowadzona jest z zachowaniem najwyższych, międzynarodowych standardów jakościowych, takich jak GMP, BRC, ISO, AISE.

Producent innowacyjnej marki FLO

Spółka PCC Consumer Products Kosmet od wielu lat z powodzeniem sprzedaje produkty pod marką Flo na rynkach międzynarodowych. Efektem dynamicznego rozwoju i zrozumienia potrzeb konsumenta jest prezentowana oferta nowoczesnych, innowacyjnych produktów marki Flo, które charakteryzują się wysoką skutecznością działania z zachowaniem dbałości o naturę. To istotne dla współczesnych klientów, mających dużą świadomość ekologiczną i wysokie wymagania względem używanych produktów. To uniwersalne produkty tworzone przy użyciu naturalnych olejków oraz ekstraktów z owoców i kwiatów. W produkcji wykorzystywane są łatwo biodegradowalne, skuteczne związki powierzchniowo czynne. Produkty marki Flo są delikatne dla skóry rąk oraz zawierają konserwanty o niskim potencjale alergizującym, nie zawierają fosforanów ani parabenów. Produkty Flo łączą w sobie nowoczesność, troskę o czystość w domu i ochronę środowiska. Wyróżnia je bardzo wysoka jakość, wydajność i skuteczność użycia oraz piękny, naturalny zapach. Z dumą możemy powiedzieć, że jest to efekt naszej wizji, determinacji, pasji i dużego doświadczenia.

Doświadczony ekspert sektora private label

PCC Consumer Products Kosmet to jeden z głównych polskich producentów sektora private label – w obszarze chemii gospodarczej oraz kosmetyków. Działalność Spółki koncentruje się na produkcji wyrobów pod markami własnymi czołowych dyskontów i sieci handlowych a odbiorcami są największe sieci handlowe z rejonu Europy Środkowo‑Wschodniej.

Zaufany wykonawca kontraktowy

Klienci PCC CP Kosmet to także globalne koncerny, dla których wytwarzane są produkty w ramach produkcji zleconej (tzw. contract manufacturing). Model ten jest formą outsourcingu, która polega na zlecaniu produkcji znanych brandów firmie zewnętrznej.

Renomowany producent chemii profesjonalnej

Spółka od lat sukcesywnie rozwija portfolio profesjonalnych środków do utrzymania czystości, przeznaczonych do użytku w różnego rodzaju instytucjach publicznych. To również ceniony wytwórca profesjonalnych preparatów do utrzymania higieny dla przemysłu spożywczego.