12.11.2019

Jak szybko wyczyścić łazienkę

Łazienka jest miejscem w domu, w którym nie tylko dbamy o higienę osobistą, ale także relaksujmy się biorąc długą kąpiel w blasku świec. Jednak, aby to było miejsce przyjemne, musi być pozbawione brudu, zacieków i nieprzyjemnych zapachów. Utrzymanie czystości w tym pomieszczeniu wcale nie musi być trudne, wystarczy zastosować kilka prostych tricków przedstawionych poniżej:

Podstawą w walce z zanieczyszczeniami jest oczywiście skuteczna broń, czyli odpowiedni preparat do czyszczenia. Powinien być skuteczny, wydajny, bezlitosny nawet dla zaschniętych zabrudzeń i kamienia. Takim środkiem czyszczącym jest specjalistyczny produkt do sprzątania łazienek marki FLO – Bathroom Cleaner.

Stosując odpowiedni preparat i kilka poniższych zasad szybko wyczyścisz łazienkę bez najmniejszych kłopotów.

  1. Brudna wanna

Łatwym sposobem na utrzymanie czystości w wannie jest systematyczne usuwanie brudu za pomocą środka czyszczącego wytwarzającego dużą ilość piany, która przyspiesza jego rozpuszczanie. Wanna nie ma wielu zakamarków, w związku z tym wystarczy spryskać ją środkiem, odczekać kilka minut i przetrzeć mokrą szmatką a następnie spłukać wodą. By osiągnąć spektakularny efekt należy czystą wannę wytrzeć ściereczką do sucha, wówczas będzie ona lśnić i pachnieć świeżością.

  1. Zacieki na płytkach łazienkowych

Szybkim sposobem na pozbycie się brudu z płytek w łazience jest wytworzenie pary poprzez odkręcenie gorącej wody i szczelne zamknięcie drzwi oraz okien. Następnie należy nanieść na czyszczoną powierzchnię preparat Flo Bathroom Cleaner i przetrzeć wilgotną ściereczką. Wszystkie zanieczyszczenia znikną bez trudu.

  1. Nieprzyjemny zapach z toalety

Sedes jest miejscem gdzie gromadzi się najwięcej bakterii i zarazków, które wraz z zanieczyszczeniami tworzą nieprzyjemny zapach. Szybkim sposobem na umycie toalety jest użycie preparatu do czyszczenia i dezynfekcji Flo WC żel. Jeśli zabrudzenia są zbyt duże, należy pozostawić środek na 15 minut lub użyć specjalnych kostek do toalet, które po rozpuszczeniu się w wodzie usuną nie tylko zabrudzenia, ale i kamień.

Najbardziej skutecznym trickiem w czyszczeniu łazienki jest aplikacja środków do czyszczenia na wannę, prysznic, toaletę i pozostawienie ich na zabrudzonej powierzchni. W tym czasie można wytrzeć kurz z półek i kosmetyków, wyrzucić śmieci, umyć lustro płynem do mycia szyb i powycierać wszystkie przedmioty znajdujące się wokół umywalki. Po wykonaniu tych czynności preparaty naniesione na największe zabrudzenia z pewnością zdążą usunąć brud, który wystarczy wytrzeć i cieszyć się piękną łazienką.